O nás

 

35 let

Dechová hudba Brass Band Šohaj byla založena v roce 1989 a lestos bude slavit neuvěřitelných 35 let. Kapela vznikla z bývalých členů velkého Dechového orchestru mladých v Jeseníku. Podnětem byla chuť hudebníků vytvořit takový hudební soubor, v kterém by se mohli naplno realizovat. 
 
Během své existence prošla kapela několika fázemi vývoje. Zpočátku se muzikanti orientovali pouze na lidovou hudbu, ale změna nastala příchodem nových členů. V současném obsazení jsou jak amatérští, tak i profesionální hudebníci. To umožnilo zpestřit instrumentaci a interpretovat i jiné hudební styly. Kapela má svůj typický, nezaměnitelný zvuk a hraje široký repertoár - Moravskou a Českou lidovou hudbu, koncertní a taneční skladby.
 
Dechová hudba pravidelně vystupuje na lázeňských koncertech, společenských akcích a plesech, ale má za sebou také úspěšná zahraniční vystoupení v Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Německu a Polsku. V roce 1998 se podařilo natočit zatím jediné CD s názvem Dojdi večer.
 
Brass Band Šohaj je kapela, která hraje srdcem a dokáže rozveselit i uspokojit nejnáročnější posluchače, a to je asi to nejlepší, co si muzikanti a zpěváci mohou přát.


 

 

René Bouchal
Kapelník

Co nabízíme?

   

Koncerty

Slavnosti

Festivaly

Oslavy

Plesy

Zábavy

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

Vítejte na webu

dechového orchestru Brass Band Šohaj

firemní slogan, motto nebo myšlenka
725561241bbsohaj@bbsohaj.cz
NastaveníReferenceKontakty